• 23/10
    2017
    Dan Edu - projekt grh Żydowo wraz z firmą Danone


W dniu 18 października 2017 r. Spółka GRH Żydowo zrealizowała wspólnie z firmą Danone projekt Dan Edu. Jest to edukacyjna forma przybliżenia dzieciom pracy rolnika a także lekcja prozdrowotna i edukacyjna (promocja mleka, jogurtów, nabiału i zdrowego odżywiania).

Do udziału zaproszono wszystkie klasy 3 ze Szkoły Podstawowej w Żydowie wraz z nauczycielami (razem ok. 60 uczniów).
Tematem przewodnim projektu była lekcja jogurtowa. Dzieci zapoznały się z procesem produkcji mleka, jogurtu i poznały zasady zdrowego odżywiania, w tym piramidę żywieniową. Uczniowie dzięki efektownie przygotowanej prezentacji dowiedzieli się wielu ciekawostek z życia krów mlecznych.
Dzieci zwiedziły również Fermę Żydowo, uczestniczyły w porannym doju i odpajaniu cieląt. Spotkanie miało na celu bezpośrednią formę kontaktu dzieci ze zwierzętami (projekt przeprowadzony na terenie jednej z obór - na stole paszowym). W lekcji uczestniczyły również aktywnie krowy, które próbowały ukraść prowadzącym elementy prezentacji, w tym także niespodzianki i gadżety z firmy Danone przeznaczone dla dzieci.

Na koniec spotkania dzieci czekała niespodzianka: na spotkanie przybył sam Danonek, który wzbudził najwięcej zachwytu i zainteresowania.

GRH Żydowo składa serdeczne podziękowania Pani Jolancie Sas-Wisłockiej oraz Pani Annie Galińskiej z firmy Danone, które w sposób profesjonalny i niezwykle ciekawy potrafiły przekazać dzieciom wiedzę na tematy produkcji mleka.
Pracownikom Fermy Żydowo dziękujemy za zaangażowanie, uśmiech i niezwykłą cierpliwość :)


Dane kontaktowe

(61) 427-41-66
(61) 427-41-89

biuro@grh-zydowo.pl
sekretariat@grh-zydowo.pl
prezes@grh-zydowo.pl
vprezes@grh-zydowo.pl